aslı ceren bozatlı

DRAMATİK YAZARLIKAslı Ceren Bozatlı

Dramatik Yazarlık Eğitmeni

Aslı Ceren Bozatlı, Ante Sanat çatısı altında “Dramatik Yazarlık” eğitmenliği yapmaktadır.

Aslı Ceren Bozatlı instagram hesabı

Oyun yazarlığına ortaokulda kendi yazdığı kısa oyunları sınıftakilere oynatarak başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’nden Hasan Ali Toptaş’ın “Gölgesizler” romanını sahneye uyarladığı mezuniyet projesiyle mezun oldu. Aynı yıl yazdığı “İşgüzar bir Tekerrür” isimli oyunu iki sezon boyunca Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelendi. Okul yıllarında kurdukları İzmir Deneme Sahnesi’nde Küheylan / Doğrular / Bir İnsan Başı Üstüne Üç Sesli Üzünç gibi oyunların yönetmenliğini ve dramaturgluğunu üstlendi; çeşitli eğitim kurumlarında yaratıcı yazarlık, drama ve oyun yazarlığı dersleri verdi.

BBŞT’de 3 sezon boyunca Popcorn, Oyunun Oyunu, Mutlu Son ve Marat/ Sade oyunlarının yönetmen yardımcılığı,dramaturgluk, oyunculuk ve metin düzenleme görevlerinde çalıştı. İstanbul’a yerleştikten sonra uzun bir süre çeşitli senaryo ekipleri, televizyonlar, dergiler ve reklam ajanslarında senarist/ yazar/ editör olarak çalıştı.

D22 ekibiyle yolları kesişti, “Hakikat, Elbet Bir Gün” ve “Bir Avuç Kül” oyunlarında dramaturg ve yönetmen yardımcısı olarak çalıştı. Galata Perform’un Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali’nde Vantablack isimli 3 gün süren mekana özgü bir performans kurguladı ve yine aynı yıl yazdığı “Sekiz Kişi Bir Odaya Nasıl Sığar?” metni okuma tiyatrosu olarak sahnelendi. Bu sezon “İşgüzar Bir Tekerrür” isimli oyunu Tiyatro Fora yapımıyla yeniden seyirci karşısına çıkıyor.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacın var?

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacın var?

Sosyal Medya
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Hakkımızda

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunlarından Duygu Üzüm Kulan ve Can Kulan tarafından kurulan sanat akdemisi: Ante hakkında daha fazla bilgi için tıkla