can-kulan-sanat-destekli-drama-egitmeni

KURUCUCan Kulan

Instagram Hesabı

St.Joseph Fransız Lisesi’nden sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans Programı’na devam etti.

Lisans eğitimi sırasında konservatuvar bünyesinde çalıştığı projelerin yanı sıra Semaver Kumpanya ve Semiha Berksoy Opera Vakfı’nda sahnelenen oyunlarda yer aldı. Tiyatro D22’nin kurucu ortağı olan Can Kulan, D22 bünyesinde Meltem Cumbul’un yönetmenliğindeki ‘Bent’, Yiğit Sertdemir yönetmenliğindeki ‘Yirmi Beş’, D22 / Fringe Ensemble Türkiye-Almanya ortak yapımı Frank Heuel yönetmenliğindeki ‘Dünyaya Gözlerimden Bak’, Biriken-0090-İKSV Türkiye-Belçika ortak yapımı ‘Kıyamete Kadar Kapattım Kalbimi’, D22 / Altıdan Sonra Tiyatro ortak yapımı Yiğit Sertdemir yönetmenliğindeki ‘Hayvan Çiftliği’ ve halen devam eden Serkan Salihoğlu’nun yönetmenliğindeki ‘Hakikat Elbet Bir Gün’ oyunlarında oyuncu olarak yer almıştır. Yine D22 bünyesinde Berkay Ateş’in yazdığı ‘Kuş Öpücüğü’ oyununda yönetmen olarak, Fransız yazar Laurent Gaudé’nin kaleme aldığı ‘Bir Avuç Kül’ oyununda ise çevirmen ve yönetmen olarak yer almıştır. ‘Akıncı’ adlı tv dizisinde rol almaktadır.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacın var?

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacın var?

Sosyal Medya
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Hakkımızda

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunlarından Duygu Üzüm Kulan ve Can Kulan tarafından kurulan sanat akdemisi: Ante hakkında daha fazla bilgi için tıkla