ezgi-canakli

HAREKETEzgi Çanaklı

Hareket Eğitmeni

Ezgi Çanaklı, Ante Sanat çatısı altında “Hareket” dersleri vermektedir.

Ezgi Çanaklı Instagram Hesabı

1988 yılında Bursa’da doğdu. Lise öğrenimi sırasında tiyatroyla tanışan Ezgi, İzmir’de özel bir tiyatroda oyunculuk eğitimine başladı. 2009 – 2011 yıllarında tiyatroda oyuncu ve yönetmen asistanı olarak çalıştı.

Eğitimi sırasında harekete ve müziğe ilgi duymaya başladı ve eğitmenlerinin de yönlendirmesiyle 2010 yılında Ege Üniversitesi, Devlet Türk Musikisi Konservatuarı, Türk Halk Oyunları Bölümü sınavını kazanarak hayatına dansı ve müziği kattı. 2012 yılında Ege Üniversitesi’nde gerçekleşen ‘Dansa Davet Festivali’ sayesinde modern dansla tanıştı ve profesyonel kariyerini bu yönde tamamlamaya karar verdi.

2013 yılında Türk Halk Oyunları Bölümü’nden ön lisansını alarak mezun oldu ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Çağdaş Dans Anasanat Dalı sınavını kazanarak hayatının yönünü değiştirdi. 2017 yılında bölümünden onur derecesiyle mezun olan Ezgi, aynı yıl Vinyasa Yoga Eğitmenlik Eğitimini tamamlayarak uluslararası eğitmenlik sertifikasını aldı ve bir yıl sonra “ Stüdyo Dans & Yoga “ adındaki dans ve yoga stüdyosunu kurdu.

Şu anda stüdyosunda düzenli olarak yetişkin bale, çağdaş dans ve vinyasa yoga derslerinin eğitmenliğini sürdüren Ezgi, aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışında atölyelere, festivallere katılmakta, alanındaki gelişmeleri yakından takip edip, çeşitli bağımsız koreografların projelerinde dans etmekte, kendi projelerini oluşturmakta ve gelişimini sürdürmeye devam etmektedir.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacın var?

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacın var?

Sosyal Medya
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Hakkımızda

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunlarından Duygu Üzüm Kulan ve Can Kulan tarafından kurulan sanat akdemisi: Ante hakkında daha fazla bilgi için tıkla