Oyunculukİş Çıkışı Tiyatro Atölyesi Nedir?

Ağustos 9, 2020
https://www.antesanat.com/wp-content/uploads/2020/07/is-cikisi-tiyatro-atolyesi-kadikoy-sanat-okulu-8.jpg

Yoğun iş temposundan arta kalan zamanda tiyatro ile uğraşmak herkese iyi gelecek bir aktivitedir.Bu Program kapsamında değişik meslek dallarından insanlar bir araya gelir. Deneyim aramadan oyun oynamak üzere bir araya gelen insanlar, bu etkinlik ile eğlenceli vakit geçirir.Bu atölyelerde meslek ayrımı yapılmaz. Katılımcılar için deneyim şartı aranmaz. Haftada bir günül devam eden atölye çalışmalarında gerekli...

Yoğun iş temposundan arta kalan zamanda tiyatro ile uğraşmak herkese iyi gelecek bir aktivitedir.Bu Program kapsamında değişik meslek dallarından insanlar bir araya gelir. Deneyim aramadan oyun oynamak üzere bir araya gelen insanlar, bu etkinlik ile eğlenceli vakit geçirir.Bu atölyelerde meslek ayrımı yapılmaz. Katılımcılar için deneyim şartı aranmaz. Haftada bir günül devam eden atölye çalışmalarında gerekli eğitimler adım adım verilir.

İş Çıkışı Tiyatro Atölyesinde Kimlere Hitap Eder?

Sahnede yer almak isteyen, eğlenirken öğrenek isteyen herkes bu programa katılabilir. Değişik meslek grupları ile gerçekleşen tiyatro çalışmaları Herkes için tiyatro fikri ile kurulan bir atölyedir. Atölyede iş yoğunluğundan bunalan ve yeteneklerini eğlenceli şekilde keşfetmek isteyen katılımcılar yer alır. Hayatına yeni renkler katmak isteyen, yaşadığı zamanı güzel anılar ile bezemek isteyenler de atölyede çalışma yapmak isteyenler arasında bulunur. Program kapsamında katılımcılara temel oyunculuk dersleri verilir. Temel oyunculuk dersleri katılımcıların merkezde yer alması ile verilir. Programda klasik çalışma yapılmaz ve katılımcılar merkeze alınır. İsteyen herkes işinden sonra bu atölyede yer alabilir. Oyunculuk dersi alma hayali kuran herkes hayallerini burada gerçekleştirebilir. Herkes için tiyatro yapma fırsatı sunan atölyede 8 ay boyunca eğitim verilir. Eğitimler için konuk eğitmenler de atölyeye gelir.

Evden işe, işten eve giden ve sıkılan çalışanlar iş çıkışında değişik aktivitelerde bulunmak ister. İş çıkışı tiyatro atölyeleri nefes almak, bilgi ile dolmak bu arada eğlenmek isteyenler için esiz bir alternatiftir. Atölyeye başvuru sonrasında dersler birinci dönem ve ikinci dönem olarak ayrılmış şekilde başlar. Programda verilecek eğitimlerde, öğrenciler merkezde bulunur ve eğitim bu yönde verilir.

İş Çıkışı Tiyatro Atölyesinde Amaç Nedir?

Programın amacı değişik mesleklere mensup insanlara bir nebze nefes aldırmaktır. Bunun yanı sıra tiyatroyu hayatımızın her alanına taşımaktır. Sanat çalışmaları ile insanların yeteneklerini keşfetmelerini sağlar. En önemli amaçlardan biri herkes için tiyatro yapmaya olanak sunmaktır. 1. Dönemde temel oyunculuk eğitimi verilen atölyelerde 2. Dönem oyun çalışmaları başlar. Oyun çalışmalarında öğrenciler için metin çözümleme eğitimleri verilir. Çalışmalarda karakter analizi yapılır. Bu çalışmalar ile rol için en iyi hazırlık yapılması sağlanır. Rol ile ilgili temel çalışmalar bu aşamada verilir. Gerekli eğitimler için konuk eğitmenler de atölyelerde yer alır. Konuk eğitmenler ile yürütülecek çalışmalar sınırlı sayıda olacaktır. Konuk eğitmenler tarafından verilen derslerde katılımcılar yine merkezde yer alır. Katılımcılar bu sayede hızlı ve etkili öğrenme ile bilgi sahibi olurlar. Merkezde bir eğitimde gerekli yönlendirmeler daha etkili olacaktır.

Programa katılım sağlayanlar, oyunculuk ve tiyatro ile ilgili geniş bilgiler öğrenir ve u bilgileri uygulama imkanı yakalar. Oyunculuk konusunda hızlı öğrenme bu programda sağlanır. Herkes için tiyatro eğitimi verildiğinden katılımcıların deneyimine bakılmaz. Katılımcılar çalışmalarda kendi çevrelerinde dönen oyunlar ile eğitim alır. Katılımcılara verilen dersler bir tam yıla yayılmış şekilde verilir. Bu bakımdan bilgiler sindirilerek alınacaktır. İş çıkışı verilen eğitimler sayesinde dersler için endişe duymanıza gerek kalmaz. Eğitim saatlerinde kafanız rahat şekilde eğitim almanız sağlanır. İş çıkışı tiyatro katılımcılara farklı ortamlarda kurulacak arkadaşlık sağlar. Pek çok meslek dalından insan bu programda bir araya gelmektedir. Böylece sadece eğitim değil sosyal yönde atölyeler ile gelişecektir. Program içinde yapılacak çalışmalar, rutin hayatınızı hareketli hale dönüştürecek ve size renkli hayat sağlayacaktır.