OyunculukOyuncu Olmak İsteyenler için 5 Önemli Öneri 

Ocak 27, 20210
https://www.antesanat.com/wp-content/uploads/2021/01/oyuncu-olmak-isteyenler-icin-5-oneri.jpg

Oyuncu olmayı düşünenler öncelikle kararlı, sabırlı ve istikrarlı bir olmalıdır. Çünkü bu alanda yer almak ve oyunculuk hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen sayısız insan vardır. Bunlar arasından öne çıkabilmek adına hem sektörle ilgili hem de kişisel donanımınızın tam olması avantaj sağlayacaktır. Özellikle yolun başında sürecin her zaman olumlu yürümeyeceğini bilmeli ve olumsuz yanıtlar almaya hazırlıklı olmalısınız....

Oyuncu olmayı düşünenler öncelikle kararlı, sabırlı ve istikrarlı bir olmalıdır. Çünkü bu alanda yer almak ve oyunculuk hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen sayısız insan vardır. Bunlar arasından öne çıkabilmek adına hem sektörle ilgili hem de kişisel donanımınızın tam olması avantaj sağlayacaktır. Özellikle yolun başında sürecin her zaman olumlu yürümeyeceğini bilmeli ve olumsuz yanıtlar almaya hazırlıklı olmalısınız. Aynı zamanda şu önerileri de uygulamayı denemelisiniz.

  1. Hemen Pes Etmeyin

Oyuncu olmak istiyorsanız ilk reddedilmede hemen pes etmek yerine azminizi ve enerjinizi hep devam ettirmelisiniz. Kayıt yaptırdığınız ajans sizi uzun süre aramasa bile siz hep kendinizi geliştirmeye devam etmeli, oyunculuk hayallerinizden hemen vazgeçmemelisiniz. Bu konuda kendinize yeteri kadar güvenirseniz zamanla oyunculukta istediğiniz konuma gelebilirsiniz.

  1. Yeteneklerinizi Keşfedin

Sahip olduğunuz her yetenek dizi, film setinde ya da tiyatro sahnelerinde mutlaka işinize yarayacaktır. Yeni yetenekler edinmeniz ve bu alanlarda ustalaşmanız oyunculuğunuza katkıda bulunacaktır. Örneğin enstrüman çalabilir, ata binmeyi öğrenebilir ya da bunlara benzer ilgi alanları edinebilirsiniz. Oyunculuk alanı ve senaryoları son derece çeşitli olduğundan sahip olduğunuz her özellik sizi bir adım öteye taşıyacaktır.

  1. Okuma Yapın

Bildiğiniz üzere oyunculukta okuyup kavrama yeteneğinin kuvvetli olması gerekir. İyi oyuncuların kendileri ile ilgili bilgi verirken birçoğunun okumayı sevdiğini ve günlük yaşamda kitap okumaya bolca vakit ayırdığını görebilirsiniz. Okuduğunuz her bir kitapla birlikte yeni dünyalara adım atabilirsiniz. Böylece empati yeteneğiniz artacak, size verilen role daha iyi adapte olacaksınız.

  1. Eğitime Önem Verin

Mevcut yeteneğinize ve ilgilinize ilaveten profesyonel bir oyunculuk eğitimi almanız size pek çok avantajı beraberinde getirecektir. Alacağınız eğitimlerin içerisinde senaryo ezberleme teknikleri, kusursuz bir diksiyon, oyunculuk geçmişi, etkili beden dili kullanımı, kamera önünde rahat olma ve daha pek çok bilgiye hakim hale gelebilirsiniz.

  1. Profesyonel Ajanslara Kayıt Yaptırın

Film ve dizi yapımcıları ile bir araya gelmek istediğinizde profesyonel ajanslara kayıt yaptırmak sizin için doğru yol olacaktır. Ülkemizde çok sayıda ünlü oyuncunun ilk rolünü bu ajanslar sayesinde aldığını unutmamakta fayda vardır. Bunun için seçilen ajansın mutlaka güvenilir ve kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

Eğer profesyonel bir eğitim almayı düşünüyorsanız; Ante Sanat ile istediğiniz eğitimi alabilir, geleceğiniz için güzel adımlar atabilirsiniz. Profesyonel eğitmen kadrosu ile sağlam temeller atmasının yanı sıra, keyifli vakit geçirmenize de yardımcı olur. Siz de temel oyunculuk kursu ile başlayarak Ante Sanat ailesine hemen katılın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sosyal Medya
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Hakkımızda

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunlarından Duygu Üzüm Kulan ve Can Kulan tarafından kurulan sanat akdemisi: Ante hakkında daha fazla bilgi için tıkla