TiyatroYerli Online Tiyatro Oyunları #EvdeKal Tiyatrodan Uzak Kalma!

Aralık 1, 20200
https://www.antesanat.com/wp-content/uploads/2020/11/yerli-online-tiyatrolar.jpg

Evde geçirdiğimiz zorlu günlerde tiyatrodan ve sanattan uzak kalmamak adına alternatif ararken karşımıza bir çok yerli online tiyatro oyunları ve çeşitli sanat yayınları çıktı. Çeşitli yerli sanat kurumları, sanatçılar, tiyatrolar ve dans topluluğu gösterileriyle online olarak evinize konuk oluyorlar. #EvdeKal Tiyatrodan Uzak Kalma! Bunları sizin için listeledik. Yerli Online Tiyatro Oyunları Tiyatrolar.tv Dijital Tiyatro Platformu...

Evde geçirdiğimiz zorlu günlerde tiyatrodan ve sanattan uzak kalmamak adına alternatif ararken karşımıza bir çok yerli online tiyatro oyunları ve çeşitli sanat yayınları çıktı. Çeşitli yerli sanat kurumları, sanatçılar, tiyatrolar ve dans topluluğu gösterileriyle online olarak evinize konuk oluyorlar. #EvdeKal Tiyatrodan Uzak Kalma! Bunları sizin için listeledik.

Yerli Online Tiyatro Oyunları

Tiyatrolar.tv Dijital Tiyatro Platformu
Dijital tiyatro platformu Tiyatrolar.tv, 15 Nisan’dan itibaren yayında.

Dostlar Tiyatrosu Online
Dostlar Tiyatrosu’ndan Marx’ın Dönüşü karantina günlerinde izlemeniz için YouTube’da! İzlemek için tıklayın.

GalataPerform Youtube
GalataPerform dijital arşivini seyircilere açıyor. Aksak İstanbul Hikayeleri adlı oyunu YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. İzlemek için tıklayın.

Tiyatro Oyunevi Youtube
18. İstanbul Tiyatro Festivalinde Tiyatro Oyunevi tarafından sahnelenen Tiyatro Öldü, YouTube’da erişime açık. İzlemek için tıklayın.

Kumbaracı50 Youtube
Tiyatro üzerine sohbetler, soru-cevaplar, oyun okumaları, tiyatro şarkılarıyla Kumbaracı50’nin gerçekleştirdiği Kapı Açık Kalmış, nisan başından itibaren her çarşamba ve cumartesi yayınlanıyor. İzlemek için tıklayın.

İlyas Odman Vimeo
İlyas Odman happy happy together, Cam Adımlar gibi akıllardan çıkmayan koreografilerinin de yer aldığı vimeo hesabını evde olduğumuz bu günler için erişime açtı. İzlemek için tıklayın.

Mekan Artı Youtube
Mekan Artı her perşembe geçmiş yıllarda sahnelenmiş bir oyununu YouTube üzerinden erişime açıyor. İzlemek için tıklayın.

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu Online
Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu kaydı yapılmış tüm çocuk ve yetişkin oyunlarını Evde Kal, Tiyatrosuz Kalma sloganıyla tiyatro severlerin erişimine açtı. İzlemek için tıklayın.

Kadro Pa Yotube
Kadro Pa’nın Shakespeare’in ünlü Macbeth trajedisinin obje tiyatrosu formatında bir menemen (soğanlı) tarifi olarak uyarladığı Macbeth Mutfakta oyunu 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde YouTube’da canlı yayınlandı. İzlemek için tıklayın.

Hareket Atölyesi Online
Hareket Atölyesi’nin aHHval, Kül Kadın ve Ruhiye de dahil olmak üzere birçok işi web sitelerinde yayında. İzlemek için tıklayın.

Kültür ve Turizm Bakanlığı YouTube Kanalı
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün çocuklar ve yetişkinlere yönelik tiyatro, opera ve bale gösterileri Kültür ve Turizm Bakanlığı YouTube kanalından erişime açıldı! İzlemek için tıklayın.

Enka Sanat
Enka Sanat, ocak ayında İstanbul Tiyatro Festivali işbirliğiyle gerçekleşen “Türkiye Tiyatrosu’nun ve İstanbul Tiyatro Festivali’nin 1980’lerden Günümüze Yolculuğu” panelinin tamamını YouTube’dan erişime açıyor. İzlemek için tıklayın.

Fulya Peker
23. İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyerini yapan Narin Napalm’de izlediğimiz tiyatro sanatçısı Fulya Peker, DEM ve Veba isimli performanslarını Vimeo hesabı üzerinden  izleyebilirsiniz.

BAMistanbul
BAMistanbul’dan evde isimli oyun okumaları serisi yayında. Murat Mahmutyazıcıoğlu ve Emre Yüksel kaleminden çıkan metinleri oyuncular evlerinden canlı olarak okuyor. İzlemek için tıklayın.

Kaynak: tiyatro.iksv.org

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *